روزی که زمین لبخند زد!

عکسهای رنگی و سیاه و سفید از زمین توسط ناسا منتشر شد، این تصاویر را دو فضاپیمای دور دست بین سیاره ای در تاریخ ۱۹ ژوئیه گرفتند. در تصاویری که گرفته شده زمین و ماه دو نقطه ی درخشان در فضا هستند.

فضاپیمای کاسینی ناسا تصاویر رنگی از فاصله نزدیک به ۹۰۰ میلیون مایل (۱٫۵ میلیارد کیلومتر) دورتر از زمین و ماه گرفته است. زمین به رنگ آبی کمرنگ و ماه به شکل یک نقطه سفید رنگ از بین حلقه های زحل قابل مشاهده اند. این نخستین بار است که دوربین بسیار شفاف کاسینی از زمین و ماه از چنین فاصله دور دستی عکس می گیرد. فضاپیمای مسنجر ناسا هم از مدار سیاره عطارد، یک تصویر سیاه و سفید از فاصله ۶۱ میلیون مایل (۹۸ میلیون کیلومتر) از نقطه آبی کمرنگ ( زمین )  گرفته است.

 

لیندا اسپیلکر دانشمند پروژه کاسینی در آزمایشگاه پیشرانش جت ناسا گفت: اگرچه مشاهده انسانها در این تصویر غیر ممکن است اما همین نقطه آبی کمرنگ که در این تصویر مشاهده می شود خلاصه ای است از زندگی ما در روز ۱۹ جولای. تصویر کاسینی به ما یادآور می شود که در این دنیای بزرگ چه خانه کوچکی داریم و اما از سوی دیگر حاکی از خلاقیت شهروندان این سیاره کوچک است که می توانند یک فضاپیمای روباتیک را به فضا ارسال کنند تا از فاصله ای بسیار دور دست از خانه شان عکس بگیرد.

ReadMore:http://www.nasa.gov/mission_pages/cassini/whycassini/cassini20130722.html#.Ue4sUX8e4wo

/ 0 نظر / 29 بازدید